• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

ZSM w piątce największych śląskich szpitali

Chorzowianin, 2018-06-26

Rządowe zmiany w przepisach dotyczących funkcjonowania szpitali w 2017 roku spowodowały konieczność połączenia Zespołu Szpitali Miejskich i Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. Gdyby nie połączenie, trzeba by było zamknąć kilka oddziałów dla dorosłych, mniej pieniędzy byłoby na inwestycje w rozwój szpitala dziecięcego. Udało się jednak połączyć obie placówki, dzięki czemu dziś chorzowianie mogą korzystać z pełnego zakresu usług medycznych. Połączenie było także gwarancją stałego podnoszenia jakości leczenia, zwiększenia szans na rozwój i wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań. Od 1 sierpnia 2017 roku w Chorzowie działa już szpital połączony w dwóch lokalizacjach – przy ul. Strzelców Bytomskich 11, gdzie leczeni są dorośli i ul. Truchana 7, gdzie leczone są dzieci.Połączenie szpitali miało charakter administracyjny – nie zmieniła się dostępność usług medycznych dla pacjentów.
– Pojawiły się natomiast dodatkowe, wyraźne korzyści dla funkcjonowania placówki – mówi Henryk Konik, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.
– Jako jeden organizm ZSM zaczął działać sprawniej i efektywniej. Nastąpiła udana integracja pionów administracyjnych – z sukcesem połączono działy księgowości, kadr, zamówień publicznych i techniczny - dodaje.
Połączenie spowodowało także możliwość skupienia się na rozwoju inwestycyjnym szpitala: kontynuowana jest budowa nowego pawilonu na potrzeby Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz szpitalnej apteki, modernizowane są przyszpitalne przychodnie, oddano wyremontowany oddział, w którym leczone są noworodki... więcej

ZSM ma samodzielny oddział geriatryczny

Chorzowianin, 2018-04-03

Chorzów, jako jedno z nielicznych miast w Polsce, posiada wydzielony oddział geriatryczny. Powstał on w wyniku wydzielenia go z funkcjonującego dotąd w Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie
oddziału wewnętrznego. Uchwałę, na wniosek prezydenta, o rozdzieleniu funkcjonującego dotąd w Zespole Szpitali Miejskich Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Geriatrycznym na Oddział Wewnętrzny i Oddział Geriatrycznypodjęli radni podczas 47. sesji Rady Miasta.
- Chorzów jest jednym z najstarszych miast w Polsce, dlatego szczególną uwagę przywiązujemy do tego, by kompleksowo zadbać o naszych seniorów – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. W mieście funkcjonuje wiele programów skierowanych do osób, które ukończyły 60. rok życia.
- Od kilku lat wdrażamy programy, które stają się wzorem dla innych miast... więcej...
Oddział niemowlęcy i patologii noworodka ZSM już po remoncie

Chorzów Nasze Miasto, 2018-01-10

Oddział niemowlęcy i patologii noworodka w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie przeszedł kompleksowy remont. Wszystko tam jest nowe, od farb na ścianach po meble. Przypomnijmy, że na tym oddziale przebywają mali pacjenci od 0 do 3 roku życia.
- Oddział liczy 16 sal z 34 łóżkami. Teraz widać, że jest po generalnym remoncie: jest pięknie i nowocześnie. Mamy nowe meble, wyposażenie i sprzęt, który w większości został przekazany nam przez fundację WOŚP. Dzięki Orkiestrze zwiększył się komfort i poziom naszej pracy, a tym samym bezpieczeństwo naszych małych pacjentów -mówi dr n. med. Regina Ulfig-Maślanka, specjalista chorób dziecięcych i koordynator oddziału niemowlęcego i patologii noworodka w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.
- Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest monitorowanie parametrów życiowych. Dorosły powie, jak mu coś dolega, ale dziecko nie. W momencie, gdy dziecko gorzej się poczuje to tego nie przekaże, więc to sprzęt może wykazać, czy pojawiły się jakieś zaburzenia w organizmie - dodaje… więcej
Nowy szpitalny pawilon w Chorzowie

Gazeta Wyborcza, Katowice, 2017-01-27

Przestronne trzyosobowe sale z toaletami, nowoczesny sprzęt i nowe stanowiska do podawania chemioterapii - tak wygląda nowy pawilon Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Przeniesiono do niego internę, geriatrię i hematologię. Wszystkie trzy oddziały mieściły się dotąd w budynku dawnego Szpitala im. dr Rostka przy ulicy Karola Miarki. Nowy pawilon wybudowano na terenie kompleksu przy ulicy Strzelców Bytomskich. – Teraz wszystkie oddziały mamy już w jednym miejscu – mówi Anna Knysok, dyrektorka ZSM. Budowa i wyposażenie nowego pawilonu, a także przeprowadzka oddziałów kosztowały w sumie ok. 21 mln zł, z czego 17,6 pochodziło z budżetu miasta. Resztę wydatków szpital pokrył, biorąc kredyt... więcej