Aktualności >> Rusza budowa nowego budynku na terenie ZSM

 

Od jutra (27.09.2017 r.) rusza budowa nowego budynku na terenie Zespołu Szpitali Miejskich. Zostanie tam przeniesiony Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii (AiIT) oraz szpitala apteka. Inwestycja kosztować będzie ponad 12,5 milionów złotych, miasto na ten cel przekazało dotację w wysokości 8 milionów złotych. Niestety oznacza to także utrudnienia w ruchu pieszych i pojazdów. 


Po styczniowym przekazaniu do użytku nowego budynku szpitalnego, do którego z ul. Karola Miarki przeniesiono Oddział Wewnętrzny z Pododdziałem Geriatrycznym i Oddział Hematologiczny kończąc tym samym długoletni proces centralizacji usług medycznych w Chorzowie teren Zespołu Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich znów zamienił się w plac budowy - powstaje tam kolejny, nowy budynek szpitalny. Będzie on nową kubaturą przylegającą do budynku nr 1, gdzie funkcjonuje m.in. Centralna Izba Przyjęć. 

- Jest to konieczna inwestycja nie tylko z powodu przepisów, które obligują nas do tego, by na przykład szpitala apteka została do nich dostosowana, ale głównie w celu poprawienia jakości usług medycznych świadczonych naszym mieszkańcom - mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa. 

W ramach tego zadania zostanie także zakupiona nowa winda do budynku nr 1, a także agregat prądotwórczy. 

- Po okresie centralizacji usług medycznych przyszedł czas na poprawę warunków, w których leczeni są nasi pacjenci - mówi Anna Knysok, Dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich. - Mamy świetnych specjalistów, ale każdy remont, budowa, modernizacja kosztuje. Na szczęście możemy liczyć na wsparcie miasta i wspólnymi siłami zmieniać warunki lokalowe naszego szpitala.

Budowa ma trwać 420 dni – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem zakończy się 9 listopada 2018 r. Oznacza to także utrudnienia w ruchu pieszych i pojazdów.

- Niestety tego typu utrudnienia w przypadku tak dużej inwestycji są nieuniknione. Dołożymy wszelkich starań, by było ich jak najmniej. Mamy nadzieję, że pacjenci wykażą zrozumienie wobec tych utrudnień - dodaje Anna Knysok. 


Szybki kontakt

SPZOZ Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie

ul. Strzelców Bytomskich 11
41-500 Chorzów

tel.: (32) 349 92 65 - Informacja ul. Pułaskiego
fax.: (32) 241 39 52

W sytuacji zagrożenia życia należy
kontaktować się z...

Pogotowiem Ratunkowym
Ul. Strzelców Bytomskich 9
Tel. 112 (numer alarmowy)


Nocną i świąteczną opiekę medyczną świadczy

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie

Pawilon V (przy ul. Strzelców Bytomskich)
ul. Strzelców Bytomski 11

Rejestracja (dla pacjentów dorosłych): 32 349 91 40
Rejestracja (dla dzieci): 32 349 91 38

Wspierają nas:Polecamy inne strony www: