• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

 Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19 - aktualizacjaInformuję, że zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia z dnia 27 października br.  od 2 listopada br. przypominającą szczepionkę mogą otrzymać osoby powyżej 18 roku życia po upływie minimum 6 miesięcy od zakończenia pełnego cyklu szczepień.

Druga  dawka szczepionki podawana w ZSM to Comirnaty (Pfizer).

Zgodnie z komunikatem MZ dopuszczoną szczepionką do podanie w trzeciej dawce jest także szczepionką Spikevax (Moderna).

O ile istnieje taka możliwość szczepionka użyta do podania 3. dawki powinna być tożsama z tą przyjętą w dawce 1. i 2. – nie dotyczy Astra Zeneca oraz Vaccine Janssen – w tym przypadku trzecia dawka szczepionka to Comirnaty (Pfizer) lub Spikevax (Moderna).

 

Wobec powyższego proszę, aby osoby chętne na szczepienie 3. dawką dokonały zgłoszenia poprzez formularz dostępny na stronie zsm.com.pl

 

Zgłoszenia osób, które uprawnione są do przyjęcia 3. dawki szczepionki odbywają się za pomocą formularza dostępnego tutaj: Formularz szczepień (zsm.com.pl)

 

Osoby uprawnione otrzymują automatyczne skierowania z systemu CEZ, nie ma konieczności wystawiania skierowań. Jednocześnie informuję, że skierowania wystawione będą w dniu uzyskania uprawnienia tj. 2 listopada. Zatem dopiero w tym dniu możliwe będzie zarejestrowanie osób chętnych w systemie erejestracji. Każda z osób zgłaszających się za pomocą formularza dostępnego na stronie otrzyma SMS z datą i godziną szczepienia. Nadawcą SMS będzie centrum e-zdrowia.

 

Szczepienia wykonywane będą w każdy wtorek i czwartek (poza 11 listopada) w Pawilonie nr 5 (Poradnie Przyszpitalne) od godziny 14 do 16.

 

Możliwe jest zgłoszenie się bez wcześniejszych zapisów, jednocześnie może to spowodować nagromadzenie się dużej liczby chętnych, a  tym samym konieczność oczekiwania w kolejce. 

 

Informuję, że maja Państwo także możliwości korzystania z ogólnodostępnych metod zapisów:

  • Infolinia NFZ numer 989
  • e-Rejestracja dostępna na stronie pacjent.gov.pl
  • SMS pod numer 64 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie