Aktualności >> Warsztaty endoskopowe dla młodych lekarzy

W Pracowni Endoskopii Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie prowadzone jest wstępne szkolenie na fantomie z zakresu umiejętności gastroskopii. To dzięki uprzejmości firmy Olympus.

Każde szkolenie powinno rozpocząć się od ponad stu asyst do badań oraz pracy na fantomie – pozwala to na efektywne zapoznanie się z obsługą wideogastroskopu.Warsztaty dedykowane są młodym lekarzom z naszego szpitala – dr Joannie Gruszeckiej, rezydentce chirurgii dziecięcej, oraz dr Aleksandrze Jastrzębskiej, rezydentce interny – prowadzi Ewelina Duda, Pielęgniarka Koordynująca Pracowni Endoskopii.

– Prócz fantomu i najnowocześniejszego procesora endoskopowego NBI, firma Olympus dostarczyła Zespołowi Szpitali Miejskich guide scope, czyli magnetyczną tarczę uwidaczniającą położenie endoskopu w jelicie, co ułatwia badanie oraz pozwala na doskonalenie techniki kolonoskopii – wyjaśnia dr n.med. Małgorzata Błaszczyńska, kierownik Pracowni. – To drugie urządzenie przeznaczone jest dla samodzielnie wykonujących badanie specjalistów. Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani możliwością szkolenia z zastosowaniem najlepszego sprzętu endoskopowego.

Opisany sprzęt gościć będzie w ZSM przez ponad 2 tygodnie. 
 


Szybki kontakt

SPZOZ Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie

ul. Strzelców Bytomskich 11
41-500 Chorzów

tel.: (32) 349 92 65 - Informacja ul. Pułaskiego
fax.: (32) 241 39 52

W sytuacji zagrożenia życia należy
kontaktować się z...

Pogotowiem Ratunkowym
Ul. Strzelców Bytomskich 9
Tel. 112 (numer alarmowy)


Nocną i świąteczną opiekę medyczną świadczy

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie

Pawilon V (przy ul. Strzelców Bytomskich)
ul. Strzelców Bytomski 11

Rejestracja (dla pacjentów dorosłych): 32 349 91 40
Rejestracja (dla dzieci): 32 349 91 38

Wspierają nas:Polecamy inne strony www: