• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

Fundacja Dr Clown

Fundacja powstała w 1999 roku. Naszym celem jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych, a misją przekonanie, że smutek można leczyć. Obecnie ponad 600 wolontariuszy, w przebraniu „doktora clowna” odwiedza w całej Polsce prawie 59 tysięcy potrzebujących. Podczas każdej wizyty rozdają radość, uśmiech i czerwony nosek - niezbędny, magiczny rekwizyt. Efektem każdej takiej wizyty jest nie tylko minimalizowanie negatywnych konsekwencji choroby czy hospitalizacji. To również wzmacnianie motywacji do zdrowienia i wspieranie medycyny konwencjonalnej.
Program Terapii śmiechem i zabawą realizowany jest w szpitalach oraz placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych.

Nasi Wolontariusze odwiedzają rocznie blisko 59 000 beneficjentów. Co miesiąc rozdawanych jest ok. 3 000 czerwonych nosków.
Profile Fundacji „Dr Clown” na Facebooku lubi już łącznie ponad 14 000 osób. Regularnie wspiera Fundację ok. 30 firm i instytucji.

Dzięki pomocy darczyńców „doktorzy clowni” sprawią, iż żaden pacjent w szpitalu, żaden chory czy niepełnosprawny nie będzie smutny.


Galeria