• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

W ramach przeprowadzonej modernizacji, utworzono 2 pełnowymiarowe gabinety, myjnię oraz pokój wybudzeń. Wykonano instalację klimatyzacji, zmodernizowano istniejące toalety dla pacjentów. 

 

W trosce o dobro pacjentów, zakupiono nowy sprzęt medyczny, taki jak : aparat do znieczulania wraz z kardiomonitorem oraz zestaw endoskopowy.

Specyfika badań wymaga wprowadzenia pacjenta w stań uśpienia. Niezbędny do tego procesu jest aparat do znieczulania. Realizacja zadania pozwoliła na zakup wysokospecjalistycznego aparatu do znieczulania wyposażonego w kardiomonitor. Sprzęt ten, na każdym etapie zabiegu, czuwa nad monitorowaniem parametrów życiowych pacjenta, a co za tym idzie jego bezpieczeństwem.

 

- Jestem pod wielkim wrażeniem, jest zupełnie inna jakość, sprzęt najnowszej generacji pod względem technologicznym. To wszystko jak dla mieszkańców Chorzowa, ale też nie tylko, bo wiemy, że w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie leczą się pacjenci z miast ościennych, jak i całej naszej aglomeracji - podkreśla Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

 

Wyposażenie Pracowni Endoskopii w szafy do przechowywania wideo i gastroskopów pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa mikrobiologicznego, a także stałą gotowość zabiegową bez konieczności mycia sprzętu przed zabiegiem.

Co ciekawe, w procesorze aplikacji pomagającej wykrywać zmiany chorobowe podczas badania dolnego odcinka przewodu pokarmowego, jest wykorzystywana sztuczna inteligencja (AI), która  pomaga podczas zabiegów.

 

- Dużo się dzieje w naszym szpitalu. Poradnia Endoskopii jest przykładem, że kupujemy najlepsze sprzęty. Musimy być w tej szpicy zakupowej i sprzętowej i tak się dzieje - mówi dr n. ekon. Jerzy Szafranowicz - Dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie

 

Zakup sprzętu i aparatury medycznej o najnowszych rozwiązanych technologicznych prowadzi do podniesienia poziomu diagnostycznego, a co za tym idzie do  podejmowania trafnych decyzji w procesie leczenia. Profesjonalna opieka medyczna wymaga stałego rozwoju. Jego niezbędnym elementem jest doposażenie struktur szpitala w odpowiedni sprzęt medyczny.

 

Łączna wartość inwestycji to 2 379 605,79 zł brutto, z czego 1 950 000,00 zł wyniosła dotacja Urzędu Miasta w Chorzowie. 
fot. Łukasz Adamczyk / UM Chorzów