• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

Poradnie Przyszpitalne na nowo!

14 grudnia 2018 roku zostały otwarte po remoncie i modernizacji pomieszczenia Poradni Specjalistycznych Zespołu Szpitali Miejskich przy ulicy Strzelców Bytomskich 11, w skład których wchodzą między innymi gabinety lekarskie, gabinety zabiegowe, poczekalnie dla pacjentów oczekujący na świadczenia oraz pomieszczenia higieniczno-sanitarne w tym przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W nowe miejsce, zgodnie z wymaganiami RODO, przeniesione zostały rejestracje dla pacjentów.
Dodatkowo w ramach udogodnień dla pacjentów zainstalowano tzw. system kolejkowy, służący zarządzaniu ruchem pacjentów. Systemy pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania pacjenta na przyjęcie. Za pomocą automatu biletowego pacjenci będą mogli wydrukować bilet do wybranej kolejki np. rejestracji lub pobrać bilet na wizytę planową do gabinetu lekarskiego - bez zbędnego oczekiwania w okienku rejestracji. Do dyspozycji pacjentów jest również bezpłatne WiFi.

„Modernizację rozpoczęto w 2017 roku z myślą o podniesieniu jakości świadczonych usług medycznych, co spowodowane było sukcesywnym wzrostem liczby pacjentów, korzystających z ambulatoryjnych porad specjalistycznych w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie, głównie ze względu na kompleksowość udzielanych w szpitalu świadczeń diagnostyczno-leczniczych.
Dotychczasowe warunki oczekiwania na wizytę, a także sama konsultacja lekarska w gabinecie, nie zapewniały pacjentom komfortu przyjęcia i ambulatoryjnego leczenia specjalistycznego. Obecnie zastosowano szereg udogodnień dla pacjentów. Poprawiły się także warunki pracy personelu medycznego. Przestronne, jasne wnętrza, łatwość dostępu, lepsza organizacja pracy to efekty przeprowadzonej modernizacji” – mówi Dyrektor szpitala, mgr Anna Knysok.

Powierzchnia zmodernizowanych poradni wynosi ponad 600 m2 i została sfinansowana ze środków własnych w kwocie 643 802,62 zł oraz z dotacji Urzędu Miasta Chorzów w kwocie 1 370 000,00 zł. Poradnie specjalistyczne w ciągu roku udzielają średnio około 45 tysięcy porad dla pacjentów z Chorzowa i okolicznych miast.
Galeria