• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

Zakończenie wieloletniego projektu

W czerwcu (25.) otwarliśmy nowy Oddział AiIT i Aptekę. Oddział i apteka zostały wyposażone w specjalistyczny sprzęt (za ponad 3 mln złotych).
- To już jest naprawdę XXI wiek. Jesteśmy dumni, że możemy otworzyć dzisiaj Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii w nowym pawilonie. To zasługa wielu osób: pracowników szpitala, władz miasta, wykonawców, projektanta. Wspierało nas wiele osób - podkreśla dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Oddział Intensywnej Terapii znajduje się w pawilonie A Zespołu Szpitali Miejskich przy ulicy Strzelców Bytomskich. W nowym oddziale znajduje się sala wielostanowiskowa z 6 specjalnymi łóżkami, 2 izolatkami ze śluzami, a także nowoczesnymi pompami infuzyjnymi i innym specjalistycznym sprzętem niezbędnym do ratowania życia za ponad 3 miliony złotych. Oddział znajduje się w nowym miejscu, w rozbudowanym za prawie 14 milionów złotych pawilonie A. W tym budynku znajdują się także pracownie EKG, wysiłkowa i UEG, a także niezbędne pomieszczenia sanitarne.
- To kolejne wsparcie dla Zespołu Szpitali Miejskich w naszym mieście. Tym razem jest to kwota 8 milionów złotych - wskazuje Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.
- Nasz szpital się rozwija i już teraz ma jeden z największych kontraktów z NFZ w województwie - dodaje prezydent Chorzowa.
- Budowa nowej przestrzeni przy pawilonie pozwoliła też umieścić tam nowoczesną aptekę szpitalną. Wyposażenie jej w wydajną klimatyzację pozwoli przechowywać leki i preparaty dla całego szpitala. Dzięki strefie ekspedycji, specjalnym wózkom i podnośnikom, transport leków do pacjentów będzie przebiegał szybciej i wygodniej - mówi Kamil Nowak, rzecznik prasowy Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

(treść: Dziennik Zachodni, Olga Krzyżyk, 25.06.2019

Rozbudowa Pawilonu nr 1 o dwie kubatury (w pierwszym etapie rozbudowano zachodnie skrzydło pawilonu nr 1 o nową kubaturę, zawierającą blok operacyjny i centralną sterylizację; drugi etap miał na celu rozbudowę wschodniego skrzydła zawierającą oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz aptekę) została zaprojektowana przez arch. Krzysztofa Gorgonia. Kubatury są symetryczne względem centralnego korpusu, ulokowane po jego wschodniej i zachodniej stronie. Wykonawcą robót budowalnych była firma ERBUD S.A. z Warszawy. Koszt inwestycji (bez wyposażenia) przekroczył 12,7 mln złotych.

Galeria zdjęć (Dziennik Zachodni)


Wizualizacje przygotowane przez Biuro Projektowe Gorgoń

   

Galeria