• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

Godziny przyjęć

Oddział pracuje w trybie całodobowym

Ważne telefony

Sekretariat
32 349 92 05

Lokalizacja

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie
Strzelców Bytomskich 11
Pawilon I,  piętro 1

 

DRODZY RODZICE !!!

Jeżeli spodziewacie się przyjścia na świat córki lub syna...

Od 1 lipca 2021 roku ZAPRASZAMY do nowego oddziału w naszym szpitalu !!!

Nowy oddział neonatologiczny to ośrodek II stopnia referencyjności w zakresie opieki neonatologicznej udzielający świadczeń medycznych zarówno noworodkom zdrowym, jak również chorym wymagającym  leczenia  w  szeroko pojętym zakresie od obserwacji i monitorowania funkcji życiowych do wysokospecjalistycznych procedur związanych

Wyposażyliśmy oddział w najnowocześniejszy sprzęt służący do ratowania życia i zdrowia naszych najmniejszych pacjentów.

Posiadamy stały dostęp do nowoczesnej diagnostyki obrazowej (RTG, USG, Tomografia Komputerowa, Rezonans Magnetyczny, PET, SPECT).

Ściśle współpracujemy z wielospecjalistycznymi oddziałami pediatrycznymi  zlokalizowanymi przy ulicy Władysława Truchana 7, w tym z  oddziałem Anestezjologii i  Intensywnej Terapii dla dzieci.. W strukturach szpitala funkcjonuje również specjalistyczna karetka  typu N przeznaczona do transportu najmniejszych pacjentów.

Prowadzimy szeroko rozumianą oświatę zdrowotną (promocja i nauka karmienia piersią, nauka pielęgnacji i kąpieli noworodka, profilaktyka chorób wieku dziecięcego).

Zapewniamy pobyt noworodkowi w systemie rooming-in (dziecko przebywa z matką, wszystkie czynności pielęgnacyjne oraz badanie lekarskie odbywają się również w obecności rodziców lub opiekunów prawnych.

W naszym oddziale pracuje wykwalifikowany i doświadczony personel lekarski i pielęgniarski. Lekarze oraz pielęgniarki uczestniczyli, a także na bieżąco biorą udział w kongresach, sympozjach i kursach doskonalących. Odbywali staże kliniczne w referencyjnych ośrodkach neonatologicznych w kraju i zagranicą.

Wieloprofilowość szpitala zapewnia dostęp do wysokospecjalistycznych oddziałów i konsultacji specjalistów, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, co powoduje, że każdy pacjent może czuć się u nas bezpieczny.