• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

Program Dobry Posiłek w szpitalu

Od 29 grudnia 2023 roku SPZOZ Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie przystąpił do programu pilotażowego „Dobry posiłek w szpitalu”. Program ma na celu zwiększenie dostępności porad żywieniowych oraz wdrożenie optymalnego modelu żywienia pacjentów opartego o jadłospisy przygotowane przez dietetyków. Program pilotażowy trwa do 30 czerwca 2024 roku.

Zgodnie z wytycznymi na niniejszej stronie publikowane będą jadłospisy oraz zdjęcia posiłków z danego dnia.

„Dobry posiłek w szpitalu” to pilotażowy program Ministerstwa Zdrowia, który umożliwia szpitalom pozyskanie dodatkowych środków z Narodowego Funduszu Zdrowia z przeznaczeniem na poprawę jakości żywienia pacjentów podczas ich pobytu w szpitalu. Program ten kładzie także nacisk na edukację pacjenta w zakresie odpowiedniego żywienia i jego znaczenia dla procesu rekonwalescencji.
Dzięki temu pacjenci otrzymują nie tylko smaczne i zdrowe jedzenie, ale także wsparcie i wiedzę, jak dbać o swoje zdrowie poprzez odpowiednią dietę.

Idea Programu

Program „Dobry posiłek w szpitalu” stanowi ważny krok w kierunku poprawy jakości opieki medycznej oraz zdrowia pacjentów. Jego celem jest:
- zapewnienie pacjentom wyżywienia odpowiedniego dla ich stanu zdrowia zgodnie z zaleceniami opublikowanymi przez Ministerstwo Zdrowia
- zwiększenie dostępności porad żywieniowych w szpitalach.


Więcej informacji

Program Dobry Posiłek