• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

Na dziecięcej onkologii znów będziemy leczyć

Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Zespole Szpitali Miejskich wznawia działalność. Trzymiesięczny okres zawieszenia nie zostanie przedłużony: Personel lekarski został skompletowany, a ordynatorem została dr Katarzyna Machnik - lekarz specjalista onkologii i hematologii dziecięcej.
- Przekonała mnie miłość do pacjentów i hematoonkologii - tłumaczy ordynator Katarzyna Machnik.
- Sama myśl, że ten oddział mógłby przestać istnieć nie daje spać. Los tych małych pacjentów jest szczególny. Oni oprócz profesjonalnego podejścia, nowoczesnego sprzętu, potrzebują ciepłej, domowej atmosfery i ludzi, którzy leczą z pasją.
Nowa pani ordynator w przeszłości była już związana ze szpitalem w Chorzowie (m.in. z poradnią  hematologiczno- onkologicznej dla dzieci). Teraz pokieruje Oddziałem Hematologii i Onkologii Dziecięcej, który 1 grudnia wznowi swoją działalność.
- Myślę, że odwieszenie tego oddziału na pewno ucieszy wielu pacjentów i ich rodziców - wskazuje Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.
- Wiele rodzin mówiło, że podczas leczenia w naszym szpitalu, czują się jak w drugim domu. Cieszę się, że ta historia ma szczęśliwe zakończenie, bo znalezienie specjalistów w tej dziedzinie nie jest proste.

W chorzowskim szpitalu intensywne poszukiwania lekarzy trwały od kilku miesięcy. Z powodu braków kadrowych dyrekcja Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie wnioskowała o zawieszenie działalności oddziału.  W tym czasie wszystkim pacjentom zapewniono kontynuację leczenia - w Katowicach, Zabrzu, Krakowie i w chorzowskiej poradni  hematologiczno- onkologicznej dla dzieci. Personel pielęgniarski został przeniesiony do pracy na innych oddziałach. Dyrekcja okres zawieszenia wykorzystała na pozyskanie nowych pracowników.

- Byliśmy zmuszeni zawiesić oddział na 3 miesiące. W tym czasie przeprowadziliśmy wiele rozmów i staraliśmy się pozyskać pracowników różnymi drogami kontaktu. Bardzo się cieszę, że pani doktor Machnik przystała na nasza propozycję - mówi dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.