• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

Wszyscy pacjenci oddziału onkologii i hematologii dziecięcej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie mają zapewnioną kontynuację leczenia

Dzisiaj, 1 sierpnia o godzinie 10.00 w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie przy ul. Truchana odbyła się konferencja prasowa dotycząca czasowego zawieszenia działalności  oddziału onkologii i hematologii dziecięcej.

- 21 pacjentów zostaje w Chorzowie. Będą leczeni w naszej poradni hematologicznej, która normalnie funkcjonuje - podkreślał Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. 

- Dla pozostałych znaleźliśmy miejsca głównie w śląskich szpitalach. 9 dzieci, które wymagają stałego leczenia szpitalnego, otrzymają opieką w placówkach w Zabrzu (4 osoby), Katowicach-Ligocie (3) i Krakowie (2).

Zapewnienie dalszego leczenia w innych placówkach było konieczne z powodu zawieszenia pracy chorzowskiego oddziału na 3 miesiące. W związku z brakiem lekarzy specjalistów władze szpitala wnioskowały o to pod koniec czerwca. Aktualnie trwa intensywne poszukiwanie ordynatora i zastępcy ordynatora.

- Korzystaliśmy z możliwości ogłoszeń w prasie ogólnopolskiej: specjalistycznej, onkologicznej. Prowadzimy spotkania z lekarzami, zachęcamy, pokazujemy bazę lekarską, diagnostyczną. Oczywiście prowadzimy też negocjacje finansowe. Wierzę w to, że za 3 miesiące zaproszę Państwa, bo lekarze będą i będziemy mogli otworzyć oddział na nowo - podkreśla dyrektor Szafranowicz.

W okresie zawieszenia oddziału wszyscy jego pracownicy zostali przeniesieni do pracy na inne oddziały szpitala w Chorzowie.