• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

ZSM leczy chorych na COVID-19

50 łóżek dla chorych w wyniku zakażenia koronawirusem jest przygotowywanych w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. To odpowiedź na wciąż pogarszającą się sytuację epidemiczną w Polsce.

Do dyspozycji pacjentów jest  40 łóżek dla pacjentów dorosłych i 2 stanowiska do intesywnej terapii oraz 10 łóżek dla dzieci. Pacjenci są już leczeni na COVID-19  w szpitalu przy ul. Strzelców Bytomskich. Jednocześnie trwają dalsze prace przygotowawcze polegające m.in. na ustawianiu śluz dekontaminacyjnych, podłączaniu tlenu czy instalacji sprzętu do monitorowania.

- W wyniku reorganizacji oddziałów szpitalnych udało się nam wygospodarować miejsce dla chorych i podejrzewanych o zakażenie koronawirusem. Co ważne, nie rozwiązaliśmy, ani nie zawiesiliśmy żadnego oddziału. Realizujemy też ważne, planowe zabiegi niezwiązane z koronawirusem, ale ich dalsza realizacja będzie zależała od sytuacji związanej z COVID - tłumaczy dr Beata Reszka, dyrektor ds. medycznych Zespołu Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich.

Reorganizacji została poddana również izba przyjęć. Część, gdzie do tej pory były przyjmowane osoby z urazami ortopedycznymi, została przemieniona na izbę przyjęć osób podejrzewanych o zakażenie koronawirusem.


Kontakt z oddziałami COVID:

oddział dla dzieci - lokalizacja Władysława Truchana 7

dyżurka pielęgniarska - tel. 32 347 12 41
lekarze                            - tel. 512 746 509
pielęgniarki                    - tel. 512 746 557