• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

Z książką zdrowiej!

Właśnie takie hasło przyświeca ogólnopolskiej akcji, która wystartowała pod koniec października 2018 roku. Głównym celem projektu jest promowanie czytelnictwa zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Realizacja akcji polega na nieodpłatnym przekazaniu książek dla pacjentów oddziałów onkologicznych oraz dziecięcych. Wśród pakietu 200 książek przeznaczonych dla 469 szpitali znalazły się tytuły beletrystyczne, historyczne, eseistyczne, klasyczne oraz dla dzieci i młodzieży. Lektura ma pomóc osobom hospitalizowanym w leczeniu oraz kształtować ich nawyki czytelnicze. Ponadto ma uprzyjemnić pacjentowi pobyt w szpitalu.

Projekt “Z książką zdrowiej!” powstał z inicjatywy Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, który przeznaczył na jego realizację milion złotych z rezerwy ogólnej budżetu państwa. W projekcie bierze udział ponad 60 wydawców, od których zakupione zostały książki. Państwowy Instytut Wydawniczy, koordynator projektu, jako jedyne wydawnictwo przekazał książki nieodpłatnie. Książki trafią do szpitali do końca tego roku.

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie właśnie otrzymał książki w ramach ww. akcji. Zostaną one przekazane do dyspozycji biblioteczek oddziałowych, gdzie pacjenci oddziałów dziecięcych przy ulicy Władysława Truchana i oddziałów dla dorosłych przy ulicy Strzelców Bytomskich, będą mogli po nie sięgać w czasie pobytu w szpitalu.
Dziękujemy!

Więcej o projekcie na stronie Ministerstwa Zdrowia