• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

Muzeum Medycyny i Farmacji w Sosnowcu

Staraniem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego 12 grudnia br. otwarto w Sosnowcu przy ul. Ostrogórskiej - Muzeum Medycyny i Farmacji. Muzeum mieści się na parterze Domu Studenckiego i jest jedynym tego typu w naszym województwie. Jak podkreśla Rektor ŚUM, prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, z muzeum będą korzystać studenci medycyny i farmacji, choć władze uczelni mają nadzieję, że muzeum chętnie odwiedzać będą mieszkańcy, których interesuje historia i rozwój tych dziedzin nauki w naszym regionie.
Muzeum składa się z wielu sal ekspozycyjnych zawierających eksponaty z zakresu farmacji, medycyny oraz analityki medycznej. Są też unikaty - np. płucoserce czy endoproteza stawu biodrowego. Zespół Szpitali Miejskich ma też swój niewielki wkład w powstanie muzeum. Pracownia analityki laboratoryjnej przy ul. Truchana przekazała Uniwersytetowi na potrzeby powstającego muzeum kilka eksponatów.
Placówka będzie dostępna dla wszystkich od stycznia 2019 roku.

Obszerną relację z uroczystości otwarcia Muzeum Medycyny i Farmacji opublikowano na portalach NaszeMiasto.pl, RynekZdrowia.pl oraz RMF 24