• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

Pacjenci z Chorzowa na zabieg pojadą Volvo

Mają elektryczny napęd, nowoczesne oświetlenie i automatyczną skrzynię biegów. Od prawdziwych samochodów różni je tylko... rozmiar. 3 samochody marki Volvo trafiły do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. To auta na zdalne sterowanie, którymi będzie można chociażby podwieźć pacjenta na kontrolę czy badanie.

Od dziś na wyposażeniu szpitala dla dzieci przy ul. Truchana 7 w Chorzowie znajdują się 3 samochody Volvo na zdalne sterowanie. To prezent ufundowany przez autoryzowanych dilerów tej marki: Euro-Kas z Katowic i Auto Boss z Chorzowa.

- To element naszej akcji mikołajkowo-świątecznej. Dostarczyliśmy do szpitala 2 samochodziki zdalnie sterowane. Mamy nadzieję, że umilą one czas pobytu dzieci w szpitalu i dają trochę uśmiechu na ich twarzach - mówi Marzena Wolnicka, kierownik działu sprzedaży Volvo Euro-Kas Katowice.

Samochodzikami będzie można chociażby "podwozić" małych pacjentów na badania lekarskie czy też po prostu umilić czas wolny. Oczywiście wszystko zależy od powodu pobytu w szpitalu, rodzaju schorzenia i wieku pacjenta - samochód ma określone wymiary i ładowność.

Cieszymy się, że tak uznane firmy pamiętają o małych pacjentach z Chorzowa. Samochody trafią między innymi na oddział onkologii i hematologii dziecięcej czy laryngologię, czyli tam gdzie będą mogły być wykorzystane najlepiej - tłumaczy dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.