• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

Ruch Chorzów i Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie rozpoczynają wspólną akcję!

Klub przygotował zestaw prezentów dla dzieci, które przyjdą na świat na chorzowskiej „porodówce”. Akcja jest dobrowolna, a chęć udziału rodzice muszą zadeklarować w formularzu dostępnym na oddziale. Dzięki temu ich pociechy otrzymają po narodzinach specjalny zestaw prezentów: pamiątkowy szalik, kartę kibica oraz darmowy bilet na swój pierwszy mecz przy Cichej 6!

Oczywiście drzwi naszego oddziału są szeroko otwarte dla wszystkich pań, niezależnie od miejsca zamieszkania, sympatii kibicowskiej lub jej braku. Wiemy jednak, że część naszych pacjentek kibicuje Ruchowi, a za nami wiele udanych akcji charytatywnych przeprowadzonych z klubem.
Stąd pomysł na taką współpracę - tłumaczy Kamil Nowak, rzecznik prasowy Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.Oddział ginekologiczno-położniczy w Zespole Szpitali Miejskich to jedyna "porodówka" w Chorzowie. Rozpoczął on swą działalność 1 lipca i posiada nawet 15 miejsc dla mam z dziećmi.

- To nowy oddział, ale z bardzo doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą. Mamy nowoczesny sprzęt, a pomieszczenia zostały zaprojektowane specjalnie pod nasze potrzeby. Mamy własnego lekarza anestezjologa, który jest dostępny dla pacjentek 24 godziny na dobę. Każda pacjentka, która nie ma przeciwskazań może otrzymać znieczulenie do porodu - mówi dr Grzegorz Fenger, kierujący oddziałem ginekologii i położnictwa w Zespole Szpitali Miejskich

- Posiadamy stały dostęp do nowoczesnej diagnostyki obrazowej (RTG, USG, Tomografia Komputerowa, Rezonans Magnetyczny, PET, SPECT). Oddział na bieżąco wdraża i doskonali nowe metody używane w ginekologii - dodaje dr Fenger. Na oddziale znajdują się stanowiska resuscytacyjne dla noworodków, zawierające urządzenia do ogrzewania, respirator czy kardiomonitor. Kobieta ma zapewniony kontakt z dzieckiem bezpośrednio po porodzie, pomoc i wsparcie, edukację i poradnictwo związane z macierzyństwem. Oddział zapewnia też możliwość kangurowania noworodka przez ojca. Co ważne, na pierwszym piętrze ulokowany został oddział neonatologii na 12 miejsc, dla wcześniaków, noworodków obserwowanych czy tych wymagających ciągłej i pośredniej opieki. Oddział wyposażony jest w 4 inkubatory i posiada 2 stanowiska intensywnej terapii.