• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

Do Chorzowa Mikołaj dotarł dzień wcześniej!

Uśmiechy dzieci i setki prezentów. Tak wyglądał 5 grudnia w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. Tym samym przy ulicy Truchana rozpoczęliśmy wielkie świętowanie wraz z darczyńcami z przeróżnych środowisk. O poranku pacjentów Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej odwiedzili uczniowie Szkoły Społecznej z Bytomia.
- Te dzieci potrzebują pomocy i na pewno będą się cieszyć z tych prezentów, które im podarowaliśmy - mówił Aleksander Halczuk, uczeń bytomskiej szkoły -  Święta to szczególny czas.
Uczniowie prezenty zakupili z własnych pieniędzy. Wystarczyło dla wszystkich pacjentów, a nadmiar pozostanie na oddziałowej świetlicy.
- Uczniowie z Bytomia, kiedy tylko dowiedzieli się, że oddział onkologiczny wznowił działalność od razu wpadli na pomysł podarunków dla małych pacjentów. Jesteśmy im bardzo wdzięczni - podkreślała ordynator Katarzyna Machnik.

Swoje wielkie serca pokazali też kibice Ruchu Chorzów. Członkowie stowarzyszenia "KIBICE RAZEM" przygotowali 150 pakietów prezentów z niebieską eRką. Podarunki rozdawała maskotka klubu czyli Adlerek i oczywiście najprawdziwszy Mikołaj. Kibice odwiedzili wszystkie oddziały szpitalne, gdzie oprócz podarunków słodkimi upominkami częstowali również rodziców pacjentów oraz pracowników szpitala. Mali pacjenci zostali też już teraz zaproszeni na wiosenne mecze przy Cichej 6.

Na tym jednak nie koniec. Już w piątek, 6 grudnia Zespół Szpitali Miejskich będzie gościł kolejnych darczyńców. Do szpitala przy ul. Truchana przyjadą wolontariusze z Chorzowskiej Strefy Wolontariatu, zawodnicy Spartan Chorzów, a święty Mikołaj tym razem przyjedzie czerwonym ferrari.

Galeria zdjęć