• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

ZSM ratuje osoby z udarem

Zespół Szpitali Miejskich zdobył złotą nagrodę "ESO Angels" za zaangażowanie w poprawę jakości opieki nad pacjentami z udarem. Nagroda przekazana została 9 listopada przez przedstawicieli Inicjatywy Angels. Powstała ona, aby zwiększyć liczbę szpitali przystosowanych do leczenia pacjentów z udarem mózgu   oraz stale optymalizować standardy leczenia w istniejących centrach leczenia udarów.

Przedsięwzięcie stara się tworzyć społeczność   ośrodków leczenia udarów i szpitali gotowych na przyjęcie pacjentów z udarem mózgu, które codziennie dążą do   optymalizacji procesu leczenia każdego pacjenta.

- Ta nagroda świadczy o tym, że jakość opieki pacjentów udarowych jest u nas na wysokim poziomie. Nie mamy się czego wstydzić , ponieważ spełniane są standardy europejskie. Mówiąc wprost: Pacjent leczony u nas ma takie same szanse jak i w innych ośrodkach udarowych. Musieliśmy spełnić wiele kryteriów - dr Agnieszka Machowska-Majchrzak, kierująca oddziałem neurologii w ZSM Złota nagroda oznacza, że chorzowski szpital spełnił wymogi dot. określonej liczby pacjentów, którzy zostają poddani rekanalizacji czy utrzymania odpowiednich limitów czasowych w leczeniu udarów.