• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

Nowa karetka i blisko milion złotych wsparcia dla chorzowskiego szpitala

Wysokiej klasy ambulans, który już ostatnio trafił do Zespołu Szpitali Miejskich, to nie jedyna nowość w chorzowskim szpitalu. Lecznica wzbogaciła się o sprzęt kosztujący łącznie ponad 1 100 000 złotych. Prawie milion to dofinansowanie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przekazane przez Urząd Miasta.

Przekazane Szpitalowi dofinansowanie od Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (kwota 987 700,00 zł) oraz Fundacji ING Dzieciom (kwota 100 000,00 zł) w pierwszej kolejności przeznaczone zostało na zakupu ambulansu wraz z odpowiednim wyposażeniem (kwota niespełna 340 000,00 zł), który w związku z podejmowanymi przez Szpital działaniami w walce z pandemią dedykowany jest aktualnie transportowi pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. Zgodnie z inicjatywą Fundacji ING Dzieciom specjalistyczny ambulans reanimacyjny zabezpieczy transport medyczny noworodków i niemowląt do 1 roku życia.


Zakup dofinansowany przez Metropolię Górnośląsko-Zagłębiowską


Pozostała kwota z dofinansowania pochodzącego z GZM pozwoliła w znaczący sposób doposażyć ZSM w Chorzowie w sprzęt i urządzenia medyczne, niezbędne dla procesu diagnostyczno-leczniczego oraz ratowania życia ludzkiego, w tym respirator transportowy, videobronchofiberoskop, 4 kardiomonitory, aparat UKG, inkubator do intensywnej terapii dzieci oraz ponad 50 łóżek szpitalnych.

- Każda pomoc zarówno finansowa, jak i rzeczowa, stanowi ogromne wsparcie dla realizacji przez szpital wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych przekładających się na prawidłową opiekę i odpowiedni przebieg procesu leczenia. Dziękuję za to, że nasz szpital zawsze może liczyć na pomoc prężnie działających śląskich instytucji jaką jest właśnie Metropolia – zauważa dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.