• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

Porodówka wystartowała!

Nowe oddziały - ginekologiczno-położniczy oraz neonatologii - rozpoczęły dzisiaj działalność w ramach Zespołu Szpitali Miejskich. Pierwsze pacjentki już przebywają na oddziale. Zgodnie z deklaracjami dyrektora Jerzego Szafranowicza oraz Prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali, porodówkę i neonatologię otwarto dokładnie 1 lipca: na parterze i pierwszym piętrze budynku nr 1.

Wcześniej przez kilka miesięcy odbywał się tutaj remont i prace adaptacyjne. Zakupiono i zamontowano też nowoczesny sprzęt oraz wyposażenie. Całość kosztowała ponad 7 milionów złotych. Oddział ginekologiczno-położniczy to maksymalnie 15 miejsc dla mam z dziećmi oraz zespół porodowy umożliwiający 3 porody w tym samym czasie. Na oddziale znajdują się stanowiska resuscytacyjne dla noworodków zawierające urządzenia do ogrzewania, respirator czy kardiomonitor.
Na pierwszym piętrze ulokowany został oddział neonatologii na 12 miejsc, dla wcześniaków, noworodków obserwowanych czy tych wymagających ciągłej i pośredniej opieki. Oddział wyposażony jest w 4 inkubatory i posiada 2 stanowiska intensywnej terapii. Na terenie oddziału znajduje się też pokój laktacyjny ze sprzętem chłodniczym.Przypomnijmy: Władze szpitala oraz miasta podjęły decyzję o stworzeniu nowej porodówki po tym, kiedy pod koniec zeszłego roku prywatny podmiot zapowiedział zaprzestanie działalności ginekologiczno-położniczej w Chorzowie.

Ważne telefony

Dyżurka Pielęgniarek i Położnych
32 349 91 97

Izba Przyjęć
32 349 92 04

Sala porodowa
32 349 91 99

Sekretariat
32 349 92 00