• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

Nasz szpital odwiedziła specjalistka w dziedzinie osteopatii

Doktor medycyny Mary Banihashem z Nowego Jorku przeprowadziła szkolenie dla ortopedów i rehabilitantów z Zespołu Szpitali Miejskich.  Podczas prelekcji lekarze mieli okazję dowiedzieć się więcej o innowacyjnej metodzie diagnostyki i leczenia stawów i kości.
- W USA jest to bardzo popularna forma leczenia i nie ma się co dziwić. Mając do wyboru operację i ingerowanie w organizm, a leczenie nieinwazyjne, większość wybiera to drugie - wyjaśnia dr Mary Banihashem.
Zyskująca coraz większą popularność osteopatia pozwala na uniknięcie skomplikowanych operacji – zabieg zastępuje badanie manualne. W Polsce ta forma leczenia dopiero się rozwija.
- Jakoś tak się przyjęło, że nasi pacjenci nadal wybierają pójście pod skalpel i zabiegi. Osteopatia w wielu przypadkach może im zaoszczędzić takich operacji - wskazuje dr Jarosław Kurak, anestezjolog w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.
- Zaprosiliśmy panią doktor z Nowego Jorku, aby zgłębić wiedzę na temat osteopatii. To pierwsze nasze spotkanie, ale nie wykluczamy kolejnych.

Szkolenie odbyło się dzięki współpracy z Fundacją Afriquia, która koordynowała m.in. współpracę chorzowskiego szpitala ze szpitalem w Kigali.