• E-rejestracja
  • Rejestracja telefoniczna
  • Rejestracja osobista

Dziękujemy Fundacji ING Dzieciom!
Otrzymaliśmy 100 000 zł na ambulans!

To wspaniały dar! Dziękujemy wszystkim – pracownikom Fundacji ING Dzieciom i ING Banku Śląskiego, którzy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy, ale przede wszystkim – Darczyńcom, którzy tak hojnie wsparli tę akcję. Otrzymane od Fundacji pieniądze zostaną w całości przeznaczona na zakup ambulansu ratowniczego który posłuży najmłodszym pacjentom naszego szpitala.  Fundacja ING Dzieciom działa na rzecz wyrównywania szans życiowych dzieci i młodzieży. Swoją misję realizuje poprzez autorskie programy, w których organizacje pozarządowe i szkoły oraz wolontariusze z całej Polski realizują swoje projekty społeczne.Więcej na ten temat można przeczytać tutaj

SŁOWAK DLA MEDYKÓW !

Uczniowie, nauczyciele i absolwenci Uniwersyteckiego I LO w Chorzowie - Słowak są wspaniali!
Zorganizowali akcję "Słowak dla Medyków", aby wspomóc nasz oddział, gdzie leczymy chorych na COVID-19. Zebrali wody mineralne, słodkie napoje, przekąski - wszystko co może dodać sił naszym lekarzom w trakcie ciężkich, długich dyżurów. Więcej energii niż węglowodany i elektrolity ukryte w darach, daje jednak świadomość wsparcia, kibicowania medykom, wiedza że za murami szpitala są ludzie, którzy myślą o pracy lekarzy, pielęgniarek, ratowników, innych pracowników i życzą im jak najlepiej!
Dziękujemy ??????Fundacja "Biegamy z Sercem"

przekazała nam 3 specjalistyczne urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń. To bardzo przydatny sprzęt, dlatego jesteśmy pewni, że będzie nam dobrze służył w części szpitala dla dzieci przy ul. Truchana. Bardzo serdecznie dziękujemy fundacji za tak duże wsparcie i ogromny gest!

Wiemy, że środki na zakup urządzeń, fundacja zebrała z wpłat własnych członków i darczyńców fundacji, a także dzięki mecenatowi Fundacji Euvic

Dziękujemy, Jesteście wielcy!Action wspiera!

50 000 rękawiczek oraz 500 sztuk okularów ochronnych nasz szpital otrzymał od sieci sklepów Action.
Dziękujemy!

Panie Prezydencie – dziękujemy!

Miło mi poinformować, że dzisiaj, 21 kwietnia, dotarł do nas analizator amerykańskiej firmy Cepheid o nazwie GeneXpert do wykonywania szybkich testów (Xpert Xpress) w czasie rzeczywistym na obecność RNA SARS-CoV-2 (wirusa SARS-CoV-2) w próbkach górnych dróg oddechowych, który wywołuje ostrą chorobę układu oddechowego – COVID-19.

O pilnej potrzebie zakupu takiego urządzenia wspomniał Pan Prezydent Andrzej Kotala 23 marca br. I oto jest!Test Xpert Xpress SARS-CoV-2 to automatyczny, molekularny test diagnostyczny in vitro do jakościowego wykrywania kwasu nukleinowego z SARS-CoV-2. Test ten jest wykonywany w oparciu o system (analizator) GeneXpert. System składa się z analizatora, komputera i wstępnie załadowanego oprogramowania do uruchamiania testów i przeglądania wyników.
Wspomniany system wymaga użycia jednorazowych wkładów, które zawierają odczynniki RT-PCR obsługujące ww. proces.

Już w tym tygodniu odbędzie się instalacja i szkolenia dla pracowników laboratorium ZSM, które poprowadzi specjalista z firmy Cepheid.
W najbliższych dniach oczekujemy na dostawę testów (Xpert Xpress), które pozwolą na rozpoczęcie stałych badań diagnostycznych.


Dziękujemy za bezcenne wsparcie!

Do naszego szpitala trafiły 3 koncentratory tlenu zakupione przez Okręgową Izbę Radców Prawnych z Katowic. Podarowany sprzęt jest niezwykle potrzebny w leczeniu pacjentów, którzy już nie korzystają z pomocy respiratora, ale nadal potrzebują większych dawek tlenu.
- Jest to bardzo przydatne chociażby przy przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Urządzenia będą dostępne na oddziałach szpitala, ale będziemy je też bezpłatnie wypożyczać pacjentom - tłumaczy Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie - To ogromne wsparcie dla naszego szpitala.

Koncentratory tlenów będą dostępne chociażby na oddziałach geriatrii czy wewnętrznym, ale pacjenci będą je mogli wypożyczyć do swoich domów, do momentu zakupu własnego, refundowanego przez NFZ koncentratora.
Koszt zakupu jednego urządzenia to ok. 5000zł. Zakup w całości został sfinansowany przez samorząd radców prawnych w Katowicach
- Samorząd radców prawnych od zawsze organizował i brał udział w przedsięwzięciach pro bono. – mówi Dziekan katowickiej Izby, radca prawny Ryszard Ostrowski. – W tym trudnym czasie nasi radcowie udzielają nieodpłatnych porad prawnych, organizujemy pomoc materialną dla seniorów, ale gdy epidemia przybrała tak dramatyczne rozmiary jasne stało się dla nas, że nadszedł czas na bardziej wymierną pomoc. Postanowiliśmy wesprzeć szpitale, które stoją na pierwszej linii walki z wirusem.
W sumie radcy zakupili 6 koncentratorów. Pozostałe 3 trafią do Szpitala Rejonowego im. J. Rostka w Raciborzu


Posłuchaj - rozmówcy w kolejności wypowiadania się
1. Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie
2. Ryszard Ostrowski, Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach


______

W najbliższy wtorek, 21 kwietnia, trafi do nas dar samorządu radców prawnych z Katowic (Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach) – koncentratory tlenu; sprzęt wykorzystywany w tlenoterapii, pomocny w leczeniu COVID-19. Będzie służył pacjentom mającym problemy z oddychaniem, którzy nie muszą już korzystać z pomocy respiratorów.
Koszt jednego takiego urządzenia to ok. 5 tys. złotych.

- Ryszard Ostrowski, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach: Samorząd radców prawnych od zawsze organizował i brał udział w przedsięwzięciach pro bono. W tym trudnym czasie nasi radcowie udzielają nieodpłatnych porad prawnych, organizujemy pomoc materialną dla seniorów, ale gdy epidemia przybrała tak dramatyczne rozmiary jasne stało się dla nas, że nadszedł czas na bardziej wymierną pomoc.

Podarowany sprzęt będzie służyć nie tylko w czasie pandemii koronawirusa, ale przyda się również w późniejszym funkcjonowaniu naszego szpitala.Serdecznie dziękujemy!

Jedzenie dla medyka - dziękujemy!

W ramach trwającej od 6 kwietnia akcji JEDZENIE DLA MEDYKA do naszego szpital codziennie trafia 80 kanapek, a na Wielkanoc nasz personel medyczny otrzymał świąteczny biały barszcz z kiełbasą, faszerowane jajka i staropolski bigos.
Wsparcie, które otrzymujemy dzięki inicjatywie Związku Górnośląskiego i Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, jest regularne i uzgodnione z osobą kontaktową ze strony naszego szpitala.
Akcja jest w 100 procentach finansowana przez społeczeństwo (osoby prywatne). Darczyńcy wpłacają datki na konto Związku Górnośląskiego oraz na portalu zrzutka.pl.Więcej o tej akcji dowiesz się na: www.zg.org.pl oraz www.facebook.com/zwiazekgornoslaski

Za wszystko Państwu serdecznie dziękujemy!


Śląsk drukuje dla medyków w koronie!


Dziękujemy za wsparcie!

Od uczniów Szkoła Podstawowa nr 13 im. Tadeusza Kościuszki w Chorzowie nasz Zespół otrzymał wsparcie. Jesteście cudowni!
W imieniu wszystkich lekarzy, pielęgniarek, ratowników, pracowników szpitala bardzo Wam dziękujemy za kartki i za to, że myślicie o nas w tych trudnych czasach.Dziękujemy Darczyńcom!

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za wsparcie naszej akcji!
Do dzisiaj (stan na 12  maj br.) na nasze konto 65 1050 1243 1000 0010 0009 7210 wpłynęła łączna kwota 358 763,24  złotych!
W tym 100 000 zł wpłaciła Fundacja ING Dzieciom, a 30 000 zł wpłaciła firma Amgen Polska Sp. z o.o.
Wplat dokonało ponad 300  Darczyńców.

Całą kwotę przeznaczymy na zakup środków ochrony osobistej i dezynfekcyjnych, a także niezbędnego sprzetu i aparatury medycznej.
O szczegółach będziemy Państwa informować w kolejnych dniach.

Chcesz nam pomóc w walce z epidemią?

Lekarze, ratownicy, pielęgniarki od  wielu tygodni są na pierwszej linii frontu, ryzykując zdrowie i życie, by zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19. By te zmagania mogły trwać, kluczową kwestią jest zapewnienie całemu personelowi medycznemu możliwie najbezpieczniejszych warunków pracy. To wiąże się jednak z ogromnymi kosztami. Dlatego niezbędne jest wsparcie.

Personel medyczny Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie jest nieustannie narażony na kontakt z COVID-19. By zminimalizować ryzyko zarażenia konieczne są środki ochrony osobistej, takie jak maski, kombinezony, fartuchy, przyłbice ochronne czy rękawiczki jednorazowe. Większe bezpieczeństwo – również pacjentom – zagwarantować ma diagnostyka przesiewowa, realizowana w oparciu o zestaw do szybkiej diagnostyki zakażenia koronawirusem.
– To immunologiczny test kasetkowy do wykrywania przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Test jest skuteczny, bezbolesny i łatwy w użyciu, a wynik otrzymuje się już po 10 minutach, podczas gdy obecnie pacjent czeka na wynik badania PCR około 36 godzin. Test ten jest jednak drogi, jedno badanie to koszt ponad 70 zł.

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie uruchomił specjalne konto, na które wszyscy chcący wesprzeć walkę z epidemią koronawirusa mogą wpłacać pieniądze. Wszystkie pozyskane w ten sposób środki przeznaczone zostaną na zakup testów oraz środków ochrony osobistej dla personelu medycznego.

Dane niezbędne do dokonania wpłaty:

SP ZOZ Zespól Szpitali Miejskich
ING Bank Śląski
65 1050 1243 1000 0010 0009 7210


  Chciałbyś pomóc? 

Więcej informacji na temat datków można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 32 3499 225 lub pisząc na adres pomagamy@zsm.com.pl

Liczymy na Państwa solidarność!

Na naszej stronie będziemy aktualizować dane o udzielonym wsparciu, dotacjach i Donatorach – oczywiście za Ich zgodą.
Do tej pory nasze działania wsparli pomocą rzeczową:
 
  • Ruda szyje

  

  • AIUT Sp. z o.o. dołącza do grona firm, które nas wspierają, od inżynierów z Gliwic nasz szpital otrzymał przyłbice ochronne. Serdeczne podziękowania za pomoc w ochronie pracowników medycznych

  • Patrycja Kieca (uszyła naszym pracownikom piękne maseczki - poniżej na zdjęciu)

       
Dziękujemy!


Dziękujemy także Wydziałowi Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego za 100 kombinezonów.
Prezentują się doskonale!Równolegle Centrum Integracji Międzypokoleniowej uruchomiło zbiórkę niezbędnego dla medyków sprzętu.


Każdy, kto dysponuje:

- maseczkami chirurgicznymi (również szytymi samodzielnie),
- maskami z filtrem FF2 lub FFP3,
- kombinezonami ochronnymi,
- przyłbicami,
- fartuchami ochronnymi,
- rękawiczkami jednorazowymi,
- płynami do dezynfekcji skóry dłoni,
- chusteczkami do dezynfekcji powierzchni,
- goglami i czepkami ochronnymi,
- lub innymi produktami, które mogą okazać się przydatne w szpitalach i przychodniach

i chciałby przekazać je personelowi Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie proszony jest o kontakt telefoniczny z Centrum Integracji Międzypokoleniowej pod numer 695 563 067.
Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach w godzinach od 8 do 16.

Dary będą magazynowane w siedzibie CIM przy ul. Dąbrowskiego 7, co pozwoli na ograniczenie kontaktu przekazujących z osobami zarażonymi.

Prosimy Państwa o ty, by - w miarę możliwości - darowany sprzęt był nowy.

Zmiana organizacji pracy Izby Przyjęć

Przed Izbą Przyjęć ustawiono dwa namioty - A i B oraz kontenery dla izolowanych pacjentów.
Zespoły Ratownictwa Medycznego zatrzymują się przy pomarańczowym namiocie, powiadamiając o swoim przybyciu za pomocą dzwonka i oczekując na przyjście pracowników Izby Przyjęć.

W namiocie oznaczonym literą A odbywa się segregacja pacjentów (tzw. triaż)

  

Namiot oznaczonym literą B zamieniono na poczekalnię dla pacjentów

 

Kontenery przy Izbie Przyjęć przeznaczone są dla izolowanych pacjentów